Menu Close

Bowls England Mixed Pairs

Preliminary Round
Play by Mon 13th May
Round 1
Play by Mon 27th May
Round 2
Play by Mon 10th Jun
Quarter-Finals
Play by Mon 24th Jun
Semi-Finals
Play by Mon 8th Jul
Area Final
Play by Mon 22nd Jul
Kath Patrick
(Milton Park (Ladies)
(Challenger)
V
Dorian Bishop
(Fareham)
 
Dorian Bishop
(Fareham)
V
Martin Eggleton
(Priory (Men), (Challenger)
 
TBC
V
TBC
(Challenger)
 
TBC
V
TBC
(Challenger)
 
TBC
V
TBC
(Challenger)
TBC
(Challenger)
V
TBC
 
Carla Woolvin
(Milton Park (Ladies),
V
Martin Eggleton
(Priory (Men),
(Challenger)
Mandy Orchard
(Milton Park (Ladies), V
Liam Strickland
(Rowner)
(Challenger)
 
Mandy Orchard
(Milton Park (Ladies),
V
TBC
(Challenger)
Dave Webb
(Lee-On-The-Solent) V
Bryan Cherry
(Milton Park (Men)
(Challenger)
Grace Read
(Milton Park (Ladies)
V
BYE
Grace Read
(Milton Park (Ladies)
(Challenger)
V
Laura Scarborough
(Lee-On-The-Solent)
 
TBC
(Challenger)
V
TBC
 
Laura Scarborough
(Lee-On-The-Solent)
V
BYE
Debra Foster
(Bedhampton)
V
BYE
 
Debra Foster
(Bedhampton)
V
Ian Homeyard
(Gosport)
(Challenger)
Ian Homeyard
(Gosport)
V
BYE
Tina Chambers
(Milton Park (Ladies)
(Challenger)
V
BYE
 
Tina Chambers
(Milton Park (Ladies)
V
Tina Scarborough
(Lee-On-The-Solent)
(Challenger)
TBC
(Challenger)
V
TBC
 
TBC
(Challenger)
V
TBC
 
Tina Scarborough
(Lee-On-The-Solent)
V
BYE
Malcolm Butler
(Bedhampton)
V
BYE
Malcolm Butler
(Bedhampton)
(Challenger)
V
Mandy Wilde
(Gosport)
 
Mandy Wilde
(Gosport)
(Challenger)
V
BYE
Donovan David Lilley
(Alexandra (Hants))
V
BYE
Donovan David Lilley
(Alexandra (Hants))
(Challenger)
V
Michael Chatfield
(Southsea Waverley (Men)) 
 
TBC
V
TBC
(Challenger)
Michael Chatfield
(Southsea Waverley (Men)) V
BYE
Shirley Paton
(Petersfield)
V
BYE
 
Shirley Paton
(Petersfield)
V
Ben Cope
(Leigh Park)
(Challenger)
Ben Cope
(Leigh Park)
V
BYE
Alice Atwell
(Alton Social) V
BYE
Alice Atwell
(Alton Social)  (Challenger)
V
Mark Fyfield
(Alton Social)
 
TBC
(Challenger)
V
Matt Carr
(Alton Social)

 
TBC
(Challenger)
V
TBC
 
TBC
(Challenger)
V
TBC
 
Mark Fyfield
(Alton Social) V
BYE
Sue-anne Carter
(Basingstoke Town)
V
BYE
 
Sue-anne Carter
(Basingstoke Town)
V
Matt Carr
(Alton Social)
(Challenger)
Matt Carr
(Alton Social) V
BYE
Kay Stockley
(Alton Social)
V
BYE
 
Kay Stockley
(Alton Social)
V
Gary Johnson
(Alton Social) (Challenger)
 
TBC
V
TBC
(Challenger)
Gary Johnson
(Alton Social)
V
BYE
Leo May
(Alton Social)
V
BYE
(Challenger)
Leo May
(Alton Social)
(Challenger)
V
Nick Hardy
(Alton Social) 
Nick Hardy
(Alton Social) V
BYE
David Atwell
(Alton Social) V
BYE
David Atwell
(Alton Social) (Challenger)
V
Christopher Cranham
(Cove)
 
TBC
(Challenger)
V
TBC
 
TBC
(Challenger)
V
TBC
 
Christopher Cranham
(Cove)
V
BYE
Carl Taylor
(Cove) V
BYE
 
Carl Taylor
(Cove) V
David Brindley
(Fleet United) (Challenger)
David Brindley
(Fleet United)
V
BYE
Paul Schofield
(Alton)
V
Rachel Powell
(Basingstoke Town) (Challenger)
 
Rachel Powell
(Basingstoke Town)
V
TBC
(Challenger)
 
TBC
V
TBC
(Challenger)
Brenda Grout
(Fleet United)
V
Imran Khan
(Aldershot Traction)
(Challenger)
Gerald Norris
(Oakley)
(Challenger)
V
Gareth James Rees
(Liphook)
Gerald Norris
(Oakley)
(Challenger)
V
TBC
 
Peter Knight
(Cove)
(Challenger)
V
John Blair
(Alton)